Sandomierz 2014.02.06

 Komitet Organizacyjny Zjazdu

Absolwentów z okazji 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego

im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

        Uczestnictwo w Zjeździe Absolwentów z okazji 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Ropczycach wywołuje u mnie dużo pięknych wspomnień z lat szkolnych. Uroczystość była piękna i wspaniale przygotowana w rozbudowanej obecnie szkole. Żal tylko było mi, że z mojej klasy na Zjazd przyjechało tylko 4 osoby. Wytłumaczyć to można upływem czasu od naszego egzaminu dojrzałości. Zdałam go w 1960 roku, a od 1963r. mieszkam w pięknym Sandomierzu.

       Nazywam się Halina Bereś-Hagdej. Obecnie jestem na emeryturze. Przez 34 lata pracowałam w zawodzie nauczycielki j. rosyjskiego, w tym okresie przez 10 lat pełniłam również funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Budownictwa w Sandomierzu. Studia ukończyłam w  WSP w Kielcach, kierunek filologia rosyjska.

      Na wybór mojego zawodu i kierunku studiów decydujący wpływ miało moje Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach. Wszyscy moi nauczyciele byli wymagający i sprawiedliwi. Nauczyli mnie wytrwałości, dyscypliny i systematycznego zdobywania wiedzy. Nawet nasze obowiązkowe, szkolne umundurowanie w niczym mi nie przeszkadzało.

        Jednak największy wpływ na to, że wybrałam zawód nauczycielki j. rosyjskiego miała Pani  prof. J.Cichocka nauczycielka j. rosyjskiego. Uwielbiałam jej lekcje, metody ich prowadzenia. Po maturze jej doradztwo również odniosło sukces. Swój zawód bardzo lubiłam i przekazałam go swoim dzieciom. Moja córka i syn są również nauczycielami.

Odwiedza nas

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.